Відкритий день освітньої програми «Кібербезпека»

20.03.2025

В суботу 15  березня у головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка проводився Відкритий день програми «Кібербезпека» (День), однією з найуспішніших та інноваційних  програм  факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка

Цей захід розпочався в  Музеї Університету, де Марія Лепех ознайомила майбутніх вступників з історією та сьогоденням франкового університету.

Спочатку перед учасниками Дня виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ Віталій Кухарський, який  привітав всіх учасників та розповів про підтримку нових освітніх інноваційних програм в університеті. Також він поділився сучасним баченням розвитку ІТ галузі та підтримки освітніх програм в компаніях,  розповів про традиційне проведення Зимової школи DES (Data Engineering and Security) та Літньої англомовної школи зі штучного інтелекту, організацію міжнародних олімпіад з програмування, тощо.

Декан факультету прикладної математики та інформатики  Іван Дияк розповів про історію факультету, його традиції, про спеціальності, які можна здобути на факультеті, про відомих випускників та їх успіхи у сфері комп’ютерних технологій.
Менеджер освітнього напрямку програми від ІТ кластеру Євген Гірний  розказав про освітню програму, етапи її розробки, чому вона вийшла така інноваційна і перспективна  та участь студентів освітньої програми  в командних проєктах, менторство та підтримку студентів,  розвитку їх талантів під час навчання;

Лідер команди інформаційної безпеки Юрій Мусійовський,  одного з гігантів ІТ-індустрії SoftServe, поділився вимогами до тих, хто приходить на роботу і працює в команді, як важливо максимально бути готовим, які перспективи та можливості росту і як стати «гуру» в цьому напрямку;

Керівник освітньої програми Петро Венгерський зупинився на особливостях програми, іі переваги та відмінності від інших подібних програм, чому потрібно поступати саме на цю освітню програму і  реалізація шансів кожного учасника програми в майбутньому.

Також розповіді про освітню програму доповнили викладачі програми Микола Щербина,  фахівець з захисту мобільних пристроїв, один з спеціалістів по реверс інжинірингу та  Олег Гутік, унікальний фахівець з криптології, знавець цифрових кодів, мов та алгоритмів.

Завершили знайомство  з цією освітньою програмою студенти різних курсів, які поділилися з майбутніми своїми колегами особливостями навчання, відпочинку та своїх активностей поза навчанням, можливості розвитку своїх талантів, які насправді тільки допомагають в навчанні.

Учасники Дня після обіду мали можливість познайомитися з цікавими завданнями з кібербезпеки на Cyber Quest. Переможців та  всіх учасників квесту  нагородили призами від компаній-партнерів SoftServe, U+, 501 Company, Lviv IT Cluster.

Маємо надію незабаром побачити всіх учасників, безумовно талановитих дітей  в рядах вступників на освітню програму  Кібербезпека в нашому Університеті.